Riskitegurid

Riskifaktorid on tegurid, mis võivad suurendada teie riski haigestuda seisundisse nagu neeruhaigus. Siiski ei tähenda ühe nendest riskifaktoritest omamine tingimata, et te haigestute neeruhaigusesse. Siiski, kui te selle haiguse saate, võite selle progresseerumise vältimiseks seda varakult avastades ja ravides.

Kas olete ohus?

Neeruhaigus võib mõjutada kedagi, kuid mõnel inimesel on suurem tõenäosus selle haiguse tekkeks, kuna neil on üks või mitu riskifaktorit. Eestis on diabeet ja kõrge vererõhk neeruhaiguse peamised riskifaktorid. Kui teil on mõni neist riskifaktoritest, konsulteerige oma arstiga selle kohta, kui sageli nad peaksid teie neerufunktsiooni kontrollima ja neeruhaiguse nähtude osas jälgima.

Diabeet

Diabeet on neeruhaiguse juhtiv riskifaktor ja kõige tavalisem neerupuudulikkuse põhjus. Diabeedi põhjustatud kõrged veresuhkru tasemed võivad kahjustada teie neere, põhjustades nende võime vähenemist verd ja vedelikke filtreerida. Aja jooksul võib see põhjustada neeruhaigust. Kui teil on diabeet, võib tervisliku toitumise, regulaarse liikumise ja ravimite võtmisega aidata neerukahjustust aeglustada või ennetada.

Kõrge vererõhk

Kõrge vererõhk on teine neeruhaiguse peamine riskifaktor ja diabeedi järel kõige tavalisem neerupuudulikkuse põhjus. Kui teil on kõrge vererõhk, võib vererõhu jõud teie neerude pisikestes veresoontes kahjustada. Lisaks võib kõrge vererõhk olla neeruhaiguse sümptom. Vererõhu kontrollimine võib aidata neeruhaigust ennetada või selle progresseerumist aeglustada.

 

Leave the first comment