Eesti English Russian

Uudised

20/03/2009 22:33  

Põhja-Eesti Regionaalhaigla avas Tallinna kesklinnas Foorumi keskuse (Narva mnt 5) neljandal korrusel uue dialüüsiravi koha – DialüüsiFoorumi.

 

Maailmas põeb ligi miljon inimest kroonilist neerupuudulikust, mis tähendab, et nende neerutegevus ei muutu enam kunagi normaalseks ning nad vajavad neerude tegevust asendavat ravi. Eestis on ca 200 dialüüsipatsienti vanuses 20-82 aastat, kes vajavad pidevat ravi ning kelle puhul regulaarselt dialüüsravis käimine kuulub nö elustiili juurde. Olemas on kolm ravimoodust: neeru siirdamine, hemodialüüs ning ambulatoorne peritoneaaldialüüs. Hemodialüüs on kõige tõhusam meetod jääkainete ja liigse vedeliku kehast eemaldamiseks. Seda tehakse aparaadi abil, millega on ühendatud dialüsaator ehk filter, mida kutsutakse ka kunstneeruks. Hemodialüüsi raviks teostatakse patsiendile eelnevalt väike operatsioon statsionaarse fistuli ehk veretee loomiseks. Hemodialüüsiravi toimub kolm korda nädalas 4-5 tundi korraga.

Regionaalhaiga dialüüsi ja nefroloogia osakond alustas Mustamäel tööd 2002. aastal. Aasta-aastalt on dialüüside arv kasvanud. PERHi dialüüsi ja nefroloogia osakonna juhataja dr Merike Luman: „Kui me 2002. aastal kuue aparaadiga alustasime ning tegime 961 dialüüsi, siis 2008. aastal töötasime kümne aparaadiga ning tegime kokku 5298 dialüüsi. Ehkki dialüüside arv on pea kuuekordistunud, oleme töötanud mitmes vahetuses võimete piiril. Meid on pikka aega vaevanud ruumipuudus. Kümme dialüüsikohta on paiknenud ühes ruumis, sellest tulenevalt on kõrvuti ravi saanud väga raskes seisundis täiendavat haiglaravi vajavad patsiendid kui ka stabiilses seisundis nn ambulatoorselt dialüüsis käivad patsiendid. See on olnud psühholoogiliselt raske just viimastele.“ Dr Merike Luman rõõmustab, et tänu DialüüsiFoorumile on võimalik pakkuda nii patsientidele kui ka töötajaile paremaid tingimusi ning parendada ravi kättesaadavust. See on uus kvaliteet hemodialüüsihaigete ravis. Regionaalhaigla Mustamäe korpuses asuvasse dialüüsi ja nefroloogia osakonda jääb 7 kohta raskemas seisundis patsientidele ning kesklinna DialüüsiFoorumis on 6 kohta stabiilses seisundis patsientidele.

Täiendav info: PERHi dialüüsi ja nefroloogia osakonna juhataja dr Merike Luman, tel. 617 1215; merike.luman@regionaalhaigla.ee

Kommentaarid (1):

03.06.16 06:06 - acemaxscare.com

thanks for the information that has been conveyed , very interesting.

http://acemaxscare.com/cara-pemesanan-ace-maxs/
http://obatkelenjargetahbening.9kes.com/
http://obatuntukdiabetes.id/


Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Sisestused puuduvad